Ako vybrať skutočne bezpečnú autosedačku?

11.03.2012, 19:51, Autosedacky24.sk

Detských autosedačiek je na trhu doslova ako maku. A všetci predajcovia svorne tvrdia, že tá ich je bezpečná, pretože spĺňa normu ECE R44/04 a je predsa homologizovaná. Prečo potom jedna sedačka z rovnakej kategórie je za 43€ a iná značka za 75€? Alebo dvojnásobok? Čítajte fakty, ktoré sa dozviete iba u nás....


V oblasti auto - moto príslušenstva sa pohybujeme už nejaký ten piatok a za tento čas sme sa stretli s rôznymi normami a certifikátmi, ktoré výrobky majú a ktoré sú s obľubou používané ako marketingový ťah predaja. Napríklad také pneumatiky - s obľubou predajcovia tvrdia, že taká čínska pneu WestLake je vyrábaná na rovnakej linke ako Michelin, tj je to rovnaká pneu, homologizovaná a nenažraný Michelin si dáva zaplatiť za značku. A aj tá WestLake je predsa homologizovaná ( E ), takže musí byť bezpečná a stojí ani nie polovicu ako Michelin.... No nekúp to.

Samozrejme realita je úplne niekde inde a v princípe rovnako sú na tom aj autosedačky. Ako všetky normy aj ECE R44/04 stanovuje minimálne pravidlá, ktoré musí splniť výrobok, ktorý sa môže predávať. Teda absolútne minimum, ktoré z hľadiska bezpečnosti musí výrobok splniť. Avšak tieto normy sa námatkovo nekontrolujú a k schváleniu sa predkladá séria výrobkov, ktoré následne môže výrobca pod hlavičkou tejto minimálnej homolgizácie predávať.

Európa je však mimoriadne vyspelý trh, na ktorom pôsobia mnohé rešpktované spotrebiteľské organizácie, ktoré výrobky testujú s omnoho prísnejšími testovacími technikami ako stanovuje základná norma ECE R44/04 v reálnych podmienkach nárazových testov a stanovujú úplne inú mierku kvality a bezpečnosti.

A tušíte správne - mnohé testované autosedačky s normou ECE R44/04 si vyslúžia známku nedostatočné s bezpečnostnými rizikami pre dieťa. Aké je teda tajomstvo cenových rozdielov?

Sú o roky rokúce samostatného výskumu, patentov a know how etablovaných výrobcov, ktorí svoje autosedačky vyvíjajú nie pre minimum, ale skutočné maximum bezpečnosti. Nie je to teda o vyšitom logu, alebo krajšej farbe. Je to o bezpečnosti Vášho drobca!

Nami predávané autosedačky sme rozdelili na dve kategórie:

  • základná bezpečnosť - prezentovaná značkou Caretero. Norma splnená, riešenie pre minimálnu investíciu do autosedačky. Táto značka je na trhu etablvaná a vybrali sme ju ako jediného zástupcu sedačiek základnej bezpečnosti, pretože vieme, že si svoju kvalitu stráži.
  • najvyššia bezpečnosť - autosedačky BeSafe, Romer / Britax, Recaro a Cybex. Testované nezávislými organizáciami ADAC, dTest a mnohými inými. Špičkový výskum, vlastné patenty, maximálna bezpečnosť! Sú to tisíce testov a maličkostí, ktoré robia tieto sedačky výnimočne bezpečnými.

Samozrejme nebudeme tvrdiť, že autosedačky bez ovenčenia nezávislými testami sú nebezpečné. Norma hovorí o minime, tj dieťa, aj keď to znie možno drsne, nehodu prežije. Je tu však otázka menších následkov. Naopak, sedačky najvyššej bezpečnosti sú reálne testované v ťažkých nárazových testoch vo všetkých možných situáciách tak, aby sa dieťatu skutočne nič nestalo.

Preto, či už sa rozhodnete pre nákup u nás, alebo kdekoľvek inde, si pamätajte zásadu najvyššej bezpečnosti - žiadajte výsledky nezávislých a rešpektovaných testovacích organizácií, študujte výsledky na internete. Zásadne sa nespoliehajte iba na odpoveď predajcu - veď sú homologizované.

 
« Späť


Diskusia: "Ako vybrať skutočne bezpečnú autosedačku?"
Dátum: Meno: Komentár:
02.01.2013, 14:23 Michal
02.01.2013, 15:08 Autosedacky24.sk
04.09.2015, 23:31 Sonita CYBEX SOLUTION X2-FIX 2015 Black River
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

Váhové kategórie

0-13 kg

0-18 kg

0-25 kg

0-36 kg

9-18 kg

9-25 kg

9-36 kg

15-36 kg

sedačky s isofix

sedačky bez isofix

Naše značky >>>

cybex_autosedačkyautosedacky_romerautosedacky_careteroautosedačky_britax

Najnovšie >>>

recaro_autosedackyautosedacky_storchenmuhleconcord

 


Partneri webu