Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

CentrumKolies, s.r.o.
Novozámocká 136
94905 Nitra
tel: 037 / 3810711
napíšte nám
Telefonický poradca: 037/3810711
Po - Pia 9.30 - 12.00 / 12.40 - 14.00

NOVINKY

arr3Nový sortiment v ponukePridali sme užitočné novinky, ktoré spríjemnia cestovanie! Cestovné postieľky Podsedáky Doplnky k...

NAJPREDÁVANEJŠÍ


29. 06. 2021

Čo je to vlastne isofix?

Nebudeme tu chodiť okolo horúcej kaše. Isofix je produkto doby, zjednodušenie používania sedačky, ktoré sa však stalo "posvätnou podmienkou" zákazníkov pri výbere autosedačky. Prehliadajú však fakt, že tie najlepšie sedačky ( viď kritériá Plus Testu vo Švédsku ) sú bez isofixu a špecializovaný výrobcovia neustále uvádzajú na trh novinky práve bez isofixu.

Jeden prieskum hovorí, že 70% sedačiek s uchytením na pásy nie je používaných správne. Je to žiaľ dobou ktorú žijeme. Málokto je ochotný ( a zručný ? ) pozrieť si návod, obhliadnuť sedačku a venovať 5 minút jej správnej inštalácii. Sedačky s uchytením na pásy si vyžadujú istú formu pozornosti.

Naproti tomu isofix je "klik - klak" systém. Sedačku aj bez študovania návodu položíte do auta, kotviace nohy klinete do isofixu, zobrazia sa zelené indikátory a je hotovo. Jednoduché ako 5+5 na smartfóne :)

Toto kritérium "jednoduchosti" prijali za svoje aj testovacie organizácie ( Adac atď.... ) ktoré nemalé % výsledku sedačky v teste majú vyhradené práve na jednoduchosť použitia. Preto sa medzi víťazmi testu vždy uprednostnia sedačky s isofixom. Nie je to však z dôvodu lepších výsledkov bezpečnosti, ale lepšieho výsledku pre kritérium jednoduchosti použitia.

Pamätajte teda, že je množstvo mimoriadne bezpečných a zaujímavých sedačiek bez isofixu. A prehliadaním týchto možností si zásadne obmedzujete svoje možnosti výberu.